wtorek, 12 czerwca 2012

Modowa strefa: Fu-Ku concept store Wrocław.

Po dłuższych przemyśleniach postanowiliśmy urozmaicić naszego bloga o "Modową strefę". Będą to publikacje na temat ciekawych miejsc na mapie polski, które swoją kreatywnością wdrażają w nasze życie, a przede wszystkim w naszą garderobę- nowości! 
Pierwszym miejscem, które chciałbym wszystkim zaprezentować to Fu-Ku concept store, które mieści się we Wrocławiu.Czytaj więcej...
Pomysł na stworzenie studia fotograficznego kiełkowało kilka miesięcy, lecz jak same właścicielki szybko się zorientowały samo studio nie wystarczyło im na długo. W loftowe wnętrza z wielkimi oknami postanowiły tchnąć modę! Fu-Ku tworzą trzy wspaniałe kobiety; Linda Parys- fotograf, Agnieszka Jarosz- wizażystka i stylistka oraz charakteryzatorka Hanja Zygmanowska, które pragną połączyć modę z fotografią i na odwrót. Miejsce to ma skupiać ludzi, którzy zamiast tworzyć do szuflady będą mogli zaprezentować swoje projekty i oddać je do sprzedaży, czy też zaprezentować wraz z Fu-Ku swój autorski pokaz mody. 
Nastały czasy oryginalnych wizerunków i każdy lubi wyszukiwać niepowtarzalną garderobę przede wszystkim w internecie, lecz każdy jednak woli coś dotknąć, przymierzyć, czy porostu poczuć jak się w tym czuje. Zazwyczaj nie mamy możliwości zwrotu zakupionych rzeczy co zniechęca nas do takowego zakupu. Fu-Ku concept store jest rozwiązaniem tego problemu, gdyż skupia on projekty wielu projektantów m.in. Projekt Mleko, Mr Gugu i Ms Go, Madox Design, Let’s Funky, Dominika Gembiak, Gavel, Kokilok, Spunk!reDesign, TorBa i wielu innych. Ostatnio również dotarły do Fu-Ku sukienki z Paryża Suffrage Paris, a także torby z Meksyku. 
Pomysłodawczynie działają od ponad roku i pragną cały czas się rozwijać i polepszać swoje "atelier". Właścicielki również stworzyły dwie autorskie kolekcje ubrań Fu-Ku Wild Creation i Fu-Ku Art Creation (ta druga we współpracy z poetą Juliuszem Erazmem Bolkiem i Luizą Kwiatkowską). Ponadto uczestniczą w wielu eventach poświęconych sztuce i modzie oraz same promują wszelkie artystyczne inicjatywy. Udostępniają przestrzeń na wszelkie warsztaty, a kiedyś nawet odbył się w Fu-Ku kameralny spektakl teatralny. Organizują też cykliczne swapy co jest fajną okazją do wymiany "szafy" tanim kosztem w fajnej atmosferze. 


Fu-Ku to jak już wcześniej wspomniałem również studio fotograficzne, każdy może przyjść i zaznać przygody z obiektywem. Prowadzone są też warsztaty fotograficzne, makijażu i stylizacji. Ostatnio została stworzona również agencja modelingowa Fu-Ku Agency pod okiem Martyny Jasińskiej, gdzie skupiają się modelki i hostessy. Ostatnio została stworzona również agencja modelingowa Fu-Ku Agency pod okiem Martyny Jasińskiej, gdzie skupiają się modelki i hostessy.
Niedługo też siedziba Fu-Ku przeniesie się do centrum miasta.

Zapraszamy na fun paga www.facebook.com/Fukuizm znajdziecie tutaj wszelkie nowinki co aktualnie dzieje się w Fu-Ku oraz do internetowego sklepu Fu-Ku TUTAJ


Odwiedź Fu-Ku osobiście we Wrocławiu przy Ul.Sienkiewicza 8a.


Cieszymy się że Wrocław rozwija się modowo, gratulujemy! :)Wnętrze Fu-Ku.


Wnętrze Fu-Ku.


Backstage z pokazu mody Fu-Ku.


Sesja zdjęciowa Fu-Ku.

1 komentarz:

  1. Możliwość zwrotu zakupionych przez internet towarów zagwarantowana jest prawem. Każdy klient ma 10 dni na odesłanie towaru.

    OdpowiedzUsuń