sobota, 16 czerwca 2012

Paprocki&Brzozowski- kolekcja "Chelsea Girls", czyli jesień/zima 2012/13.

Najnowsza kolekcja "Chelsea Girls", czyli propozycja na jesień/zimę 2012-13 najpopularniejszego duetu w Polsce. Czytaj więcej...

We wtorek 5 czerwca w warszawskim SoHo Factory, które już wszyscy dobrze znamy m.in. z "Warsaw Fashion Weekend", czy pokazów indywidualnych projektantów, została zaprezentowana najnowsza kolekcja duetu Paprocki&Brzozowski, która nosi nazwę "Chelsea Girls". O poprzedniej kolekcji wiosna/lato 2012 pisaliśmy TUTAJ, była to bardzo dobra kolekcja, czy ta również nas zachwyci?

Nazwa jak i cały zbiór inspirowany awangardowym filmem z 1966r.  Andy'ego Warhola  noszącym tę samą nazwę co kolekcja. Scenografia pokazu opierała się na osłonięciu z czterech stron strefy pokazowej i umieszczenie neonowego napisu "HOTEL". Wszystkie modelki ucharakteryzowane były na muzę Warhola- Nico, poza tym cała hala pękała w szwach, gdyż jak to wiele osób stwierdziło:  "to impreza, na której trzeba być", więc nie zabrakło całej śmietanki show biznesu. Teraz skupię się na kolekcji.

Większość kolekcji inspirowana była stylem retro i zaprezentowała bardzo zróżnicowane projekty. Kolorystyka utrzymana w odcieniach beżu, błękitu oraz szarości z klasyczną czernią, ciekawym elementem były faktury tkanin od tych prostych tradycyjnych, przez błyszczące, włóczkowe, skórzane, aż do futrzanych w kilku postaciach. Cała kolekcja nie była jednolita przez co przedstawiała wiele bloków przede wszystkim kolorystycznych jak i fasonowych. W najnowszej kolekcji możemy podziwiać całą gamę płaszczy w różnych cięciach, wiele sukienek choć praktycznie wszystkie były w bardzo prostych i podobnych do siebie krojach, ponadto dominowały zestawy bluzka+spódnica, bądź spodnie, które często pojawiały się w kroju 3/4, ale także znalazły się długie z bardzo szerokimi nogawkami.

Moim zdaniem cała kolekcja jest bardzo kobieca. Projektanci nie zaprezentowali nadzwyczaj oryginalnej, ani tym bardziej awangardowej kolekcji, ale na pewno nie można zaliczyć jej do nieudanej. Wykorzystane faktury nadały zestawom świeżości, a propozycja na jesień/zimę 2012-13, na pewno znajdzie swoje zwolenniczki.  Jaka jest Wasza opinia na temat kolekcji?
Duet Marcin Paprocki&Mariusz Brzozowski z modelkami po pokazie.
Za zdjęcia dziękuje agencji  ZOOM/fot. Paweł Przybyszewski


3 komentarze:

 1. Mi szczerze nie przypadła do gustu ta kolekcja. Widać zabawę faktura i to jaknajbardziej na plus jednak jak dla mnie odbiorcami tej kolekcji mogą być 40+. Jedyne co wpadło mi w oko to firmie wy płaszcz. Ale co jak co, wpis jak zawsze na poziomie i miło sie to czyta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miło mi. Cieszę się, że przynajmniej komuś podobają się moje wpisy.

   Usuń
  2. Jak stylowo, kobieco i modnie, to od razu 40+. Nic z tych rzeczy w takich strojach równie dobrze będą wyglądały 2o+, jak i 50+, bo to jest moda uniwersalna. Trzeba tylko umieć to odpowiednio na sobie nosić. Wystarczy umieć się ubrać a nie przebrać.

   Usuń