poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Warsaw Fashion Weekend- relacja dzień 1.

W dniach 13 i 14 kwietnia w Warszawskim SoHo Factory odbył się Warsaw Fashion Weekend. 
W pierwszym dniu imprezy, która rozpoczęła się o godzinie 17:00 mogliśmy podziwiać 6. pokazów w tym dwa gości specjalnych z Hiszpanii. Pomiędzy pokazami wszyscy mogli udać się na stoiska projektantów i nabyć ciekawe rzeczy, albo po prostu porozmawiać z nimi. Dla gości z kartami VIP oraz posiadaczy specjalnych zaproszeń przygotowany był bar, a dodatkowo wszyscy mogli zakupić dowolny zestaw w sushi barze. Pierwszy dzień imprezy poprowadziła Joanna Horodyńska.


O 18:15 rozpoczęły się 2 pokazy.
Pierwszy z nich Aleksandry Markowskiej, w której mogliśmy oglądać serię sukienek w odcieniach szarości. Dość proste kreacje, które zmieniały przede wszystkim swoja długość, symetryczność oraz rodzaje upięć czy zwyczajnie cięć. Kilka projektów z tej kolekcji:
Następnym projektantem, który przedstawił swoje kreacje była Asia Wysoczyńska. Zaprezentowała m.in  spódnice i bluzy z ciekawymi cięciami i przedłużeniami, "małą czarna" z zamkiem z przodu, a w kolekcji męskiej była to niebieska marynarka, która tworzyła fajne połączenie ze wzorem na koszulce oraz bezrękawnik z kołnierzem i spodnie z prześwitującymi wstawkami na nogawkach. Kilka projektów poniżej:
O godzinie 19 rozpoczął się pokaz Barady Sevilli ze współpracą  Deni Cler. Zaprezentowano na nim klasyczne kroje. Spódnice, żakiety w cielistych, kremowych odcieniach oraz nie zabrakło kilka mocniejszych odcieni. Razem z kreacjami zaprezentowane zostały torebki, które dodawały zestawom charakteru. Pokaz uważam za udany pod względem organizacyjnym, ale sama kolekcja jak na taką markę pozostawia wiele do życzenia. Po krótkiej przerwie zaprezentowany został pokaz gościa specjalnego Martineza Lieraha. Była to kolekcja utrzymana w bieli z dodatkami soczystej zieleni. Bardzo ciekawe formy, faktury materiałów, kształty. Pokaz utrzymany na najwyższym poziomie. Uwagę zwracały również buty, które były dość ciekawie zaprezentowane.  Kolejnym pokazem było zaskakujące show Gavła Grzegórskiego występującego pod marką GAVEL. Zaprezentował on mix projektów zebranych od początku działalności. Pokaz widniał pod nazwą "Itaka Podróże w Stylu Gwiazd". Musimy przyznać, że była to ciekawa kolekcja, w której zaprezentowane były znane już u tej marki materiały takie jak pióra, gwoździe, skóra oraz ćwieki. Ciekawym elementem pokazu był tancerz występujący w kreacjach tej marki. Ujrzeliśmy m.in sukienki, które mogliśmy podziwiać w teledysku Sylwii Grzeszczak, kamizelki, marynarki, leginsy, czyli wszystko to co w bardzo ciekawy sposób od pewnego czasu prezentuje nam Gavel. Nowym elementem było futro, w którym następnie występował Gaveł. Gratulujemy i czekamy na nową kolekcję. 
 Ostatni pokaz to prezentacja kolekcji gościa specjalnego z Hiszpanii Juana Pedro Lopeza. Była to naprawdę świetna kolekcja, w której zobaczyliśmy dużo kolorów połączonych z szarością oraz kryształami. Odważne cięcia sukienek, plisowane spódnice oraz wzór prezentowany w kilku zestawach idealnie się ze sobą komponowały. Pokaz zebrał wiele pochwał i został nagrodzony gromkimi brawami. 
Już niedługo relacja z drugiego dnia Warsaw Fashion Weekend :)
1 komentarz:

  1. nie miałem przyjemności uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale po zdjęciach mogę stwierdzić, że kolekcja Martineza Lieraha chyba najbardziej przypadła mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń