czwartek, 1 listopada 2012

Warsaw Fashion Weekend dzień 2.

Relacja z drugiego dnia Warsaw Fashion Weekend
Pokazy m.in. takich marek jak Nenukko, Oscar Jacobson, oraz pokazy z serii Fashion Rock.


Podczas drugiego dnia pokazów na Warsaw Fashion Weekend mogliśmy oglądać kolejną serię pokazów polskich jak i zagranicznych designerów. Drugi drugi dzień pokazów otworzyła marka EWA I WALLA, a następnie Svensk. Kolejne pokazy to dwie marki, które zaprezentowały się razem na wybiegu Vintage by Fé oraz  Nic & Mel. Niestety galeria z pokazów tych marek jest niedostępna na stronie Warsaw Fashion Weekend, a sam nie posiadam żadnych materiałów. 
Po tych pokazach modele zaprezentowali na sobie ubrania z metką Oscar Jacobson.  Jest to marka z tradycjami tworząca ubrania dla mężczyzn w różnym wieku. 


Następne pokazy to marka Scholl oraz U clothing- niestety zdjęć z pokazów nie posiadam za co bardzo przepraszam.

Po tych pokazach nastąpiły pokazy z serii Fashion Rock, czyli pokazy mody przy muzyce na żywo. Pierwszy pokaz zatytułowany Młodzi Młodym- „ Myślę, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym” to performance przygotowany wspólnie z Januszem Noniewiczem, kierownikiem Katedry Mody warszawskiej ASP. Podczas pokazu zostały zaprezentowane projekty m. in. takich osób jak Monika Gromadzińska, Halina Mrożek, Monika Błażusiak, Jarosław Ewert, Maciej Trzmiel. Ubrania zostały również wykorzystane do sesji zdjęciowej, w której udział wzięli znakomici polscy muzycy młodego pokolenia, m.in.: Marina, Mrozu, Łukasz Garlicki z Projektu Warszawiak oraz Kari Amirian, która również wystąpiła w trakcie pokazu. Podczas Warsaw Fashion Weekend zaprezentowana została wystawa fotograficzna będąca efektem sesji zdjęciowej zorganizowanej w Muzeum Narodowym  Autorką zdjęć jest znana fotograf Magdalena Ławniczak.

Kolejny pokaz z serii Fashion Rock to kolekcja marki Stenströms, podczas której zagrali  Wawrzyniec Praski i  Cai Caslavinieri.

Ostatnim pokazem zimowej edycji WFW był pokaz marki Nenukko. Co tu dużo opisywać...marka bardzo dobrze znana na polskim rynku opisywana jest w oto taki sposób:
NENUKKO to grupa projektowa tworząca w duchu uniseksualnej prostoty i działająca według autorskiej zasady – bez nadinterpretacji, bez ograniczeń, z dala od konsumpcyjnego obłędu. Celem twórców jest wynalazczość wizualna oraz przekroczenie klasycznych konwencji stylistycznych. Moda rozumiana jest przez nich jako wielowątkowy proces zmiany, w którego przebieg włączają się z zachowaniem własnej wizji plastycznej.

Zimowa edycja Warsaw Fashion Weekend przyciągnęła wiele znanych osobowości polskiego show biznesu m.in. Honorata "Honey" Skarbek, Madox, Julia Kuczyńska, Karolina Malinowska, Maciej Musiał, Marina Łuczenko, Mikołaj Komar i wielu, wielu innych. 

Już niedługo relacja z gali rozdania "oskarów mody" przez Fashion Magazine, post o Polce, która podbija wybiegi poza granicami naszego kraju oraz najnowsza kolekcja Macieja Zienia oraz Ani Kuczyńskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz